Beatos Nicholson patarimai ruošiančioms kalėdinį stalą. SILKĖS RECEPTAS

Viena žinomiausių ir žaviausių Lietuvos kulinarių Beata Nicholson džiaugiasi jau ne pirmus metus šventes sutikdama Lietuvoje.

Per Kūčias jos stalą tradiciškai puošia 12 patiekalų, o Kalėdoms kepa kalakutą bei žąsį.

Nors patys gaminiai ant šventinio stalo būna tradiciški, tačiau ne vienos receptų knygos autorė stengiasi į juos pažvelgti kūrybiškai.

„Kūčioms visuomet ruošiu bent vieną silkės patiekalą kitaip. Ne vienus metus ant stalo karaliavo aštri citrinų sultyse marinuota silkė, kartais gaminu šią, kurios receptą pateikiu žemiau. Saldus mangas ir gaivus agurkas idealiai dera su traškiais juodos duonos trupiniais. Svarbu pasirinkti tikrai kokybišką silkę ir gerai sunokusį mangą. Jei norite labiau pažįstamo skonio, mangą keiskite obuoliais, kalendras – petražolėmis,“ – virtuvės paslaptimis dalinasi Beata bei siūlo išmėginti neįprastą silkės receptą.

SILKĖ su agurkų ir mangų (ar obuolių) salsa bei juodos duonos trupiniais

„Beatos virtuvės“ nuotr.

Reikės:

4 silkės filė juostelių (arba 2 neišdorotų silkių)
1 prinokusio mango
2 mažų agurkų
0,5 raudonojo svogūno
0,25 puodelio šviežių kalendrų
0,5 raudonos aitriosios paprikos
1 žaliosios citrinos sulčių
1 šaukštelio citrininių pipirų
šviežių kalendrų lapelių papuošti

Duonos trupiniams:

3 riekių mėgstamos juodos duonos
20 g sviesto
druskos

Gaminame:

1. Orkaitę įkaitiname iki 190 °C. Skardą išklojame kepimo popieriumi.

2. Rankomis arba virtuviniu kombainu iki rupių trupinių susmulkiname duoną.

3. Sviestą ištirpiname, pasūdome ir sumaišome su duonos trupiniais, juos suberiame į skardą ir paskrudiname orkaitėje apie 15–20 minučių. Paskrudusius trupinius dar permalame maisto kombainu, kad būtų kaip rupūs miltai.

4. Mangą, agurkus ir svogūną nulupame, supjaustome smulkiais kubeliais. Sumaišome, pagardiname pipirais ir pašlakstome citrinų sultimis.

5. Vienoje silkinės pusėje dedame daržoves, kitoje – silkę, o tarpelį viduryje užpildome duonos trupiniais.

6. Papuošiame kalendrų lapeliais ir žaliųjų citrinų griežinėliais.

BEATOS PATARIMAI, KAIP SKLANDŽIAI PASIRUOŠTI ŠVENTĖMS IR SKANIAI IŠKEPTI ANTĮ

* Susiplanuokite ir visus reikalingus pirkinius susipirkite kuo anksčiau – taip išvengsite tiek eilių parduotuvėse, tiek beprotiško skubėjimo nieko nespėjant paskutinėmis akimirkomis. Be to, maisto produktus nebūtina pirkti parduotuvėse, juos galima užsisakyti internetu ir kurjeris juos atneš tiesiai į namus.

* Ką tik įmanoma, pavyzdžiui, padažus ir panašius patiekalus galima pasigaminti keletą dienų prieš šventes ir laikyti juos šaldytuve, taip šventinę dieną atkris dalis darbų.

* Beata Nicholson pataria originalių idėjų šventiniam valgiaraščiui paieškoti ir senovės lietuvių virtuvėje. Antai kanapių sėklos – vienas iš tokių primirštų pagardų, kurį galima išradingai panaudoti, ruošiant šventinius patiekalus. Daugelis įpratę matyti kūčiukus su aguonomis, tačiau net ir šį tradicinį Kūčių patiekalą-simbolį galima pagardinti kanapių sėklomis. O įprastą aguonų pieną B. Nicholson siūlo pakeisti maistingu ir gardžiu kanapių pienu, puikiai tiksiančiu ir veganams. O pyragėlius su grybais puikiai pakeistų pyragėliai su kanapėmis. B.Nicholson įsitikinusi, kad mielinės bandelės su grūstų kanapių įdaru bus tikras netikėtumas, sukelsiantis vakarieniaujantiems klausimą, iš ko paruoštas įdaras – grybų, riešutų ar mėsos? Šiam gardžiam įdarui tereikės svogūno, kanapių sėklų ir kanapių pieno tirščių. Šie pyragėliai puikaus skonio tiek šilti, tiek jau atvėsę.

* Prieš kepant antį, žąsį ar kitą paukštį, kuris turi daug riebalų, reiktų jį subadyti, ypač prie papilvės, kad riebalai turėtų galimybę išbėgti. Kepti 150–160 laipsnių temperatūroje tris valandas. Pradžioje trumpam palaikyti dideliame karštyje, 220 laipsnių, kad riebalai pradėtų tekėti, tada sumažinti temperatūrą ir leisti jai beveik troškintis, o pabaigoje vėl padidinti karštį, kad ji apskrustų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis