Kasmet Niujorke vykstanti „Met Gala“ yra išskirtinis renginys, kuriame raudonojo kilimo mada yra kitokia: labiau jaudinanti, įdomesnė, visada šiek tiek netikėta. Kitaip nei „Oskaruose“, „BAFTA“, „Emmy“ ar bet kokiuose kituose renginiuose, kur vienintelis iššūkis žvaigždėms yra atrodyti kaip įmanoma gražiau ir stilingiau, čia jų prašoma dar ir atsižvelgti į vakaro temą. Taigi, net ir „saugiausius“ mados pasirinkimus mėgstančios mados ir pramogų pasaulio atstovės yra priverstos pasukti galvą kaip į savo įvaizdį įvesti kažką simbolizuojančio kvietime nurodytą temą.

2017-ųjų „Met Gala“ tema – „Rei Kawakubo/Comme des Garçons“. Pokylyje dalyvavusios žymios moterys ir jų stilistai turėjo daug vietos improvizacijai: dizainerė Rei Kawakubo kūrybai būdingi didelio dydžio drabužiai, neįprastos jų proporcijos, visiškas figūros nepaisymas ar netgi jos deformavimas. Taigi – avangardinė mada.

Rihanna
Foto: Vida Press

Tema nėra lengvai pritaikoma raudonajam kilimui, juk avangardinė mada yra žymioms moterims įprasto raudonojo kilimo stiliaus priešingybė. Galbūt todėl ne viena jų nuleido rankas ir tiesiog ignoravo temą arba pasirinko savąją. Net Anna Wintour, viena pagrindinių renginio organizatorių, vilkėjo „Chanel“ suknelę, mažai ką bendro turinčią su avangardu ar „Comme des Garçons“. Kai kurios damos į temą vis dėlto pažiūrėjo kūrybiškai, savo aprangai suteikė subtilių Rei Kawakubo kūrybai būdingų detalių, pavyzdžiui, įkvėpimo pasisėmė iš dizainerės kolekcijos pavadinimu „Roses and blood“ (liet. rožės ir kraujas) ir pasirinko raudonos spalvos drabužį (tokių renginio viešnių buvo daug). Žinoma, buvo ir drąsuolių, vilkėjusių keistus, drąsius ir labai avangardinius drabužius.

Atrinkome geriausius ir drąsiausius šių metų „Met Gala“ vakaro įvaizdžius.

GERIAUSI

Lily Aldridge vilkėjo „Ralph Lauren“ suknelę, avėjo „Balenciaga“ batus
Foto: Vida Press
Kim Kardashian West
Foto: Vida Press
Jennifer Connelly vilkėjo „Louis Vuitton“ suknelę
Foto: Vida Press
Liu Wen vilkėjo „Off-White“ suknelę
Foto: Vida Press
Cassie vilkėjo „On Aura Tout Vu“ suknelę
Foto: Vida Press
Stella Maxwell vilkėjo „H&M“ suknelę
Foto: Vida Press


Diane Kruger vilkėjo „Prada“ suknelę
Foto: Vida Press
Lily-Rose Depp vilkėjo „Chanel“ suknelę
Foto: Vida Press


DRĄSIAUSI

Helen Lasichanh ir Pharrell Williams pasirinko „Comme des Garcons“ drabužius
Foto: Vida Press
Rick Ovens ir Michèle Lamy
Foto: Vida Press
Katy Perry vilkėjo „Maison Margiela“ suknelę
Foto: Vida Press
Bella Hadid vilkėjo Alexander'io Wang'o drabužį
Foto: Vida Press


Rihanna vilkėjo „Comme des Garcons“ drabužį
Solange Knowles vilkėjo Thom Browne pūkinę striukę
Foto: Vida Press


Cara Delevigne vilkėjo „Chanel“ kelnių kostiumą
Foto: Vida Press
Grace Hartzel vilkėjo „Dior“
Foto: Vida Press